Кінця 19 – початку 20 століття Г.Уіллс написав фантастичні твори: «Боротьба світів», «Машина часу», «Людина-невидимка», - які частково уже стали на сьогодні реальністю. Цікаво, що майже всі вигадані пригоди у творах письменників-фантастів рано чи пізно стають справжнісінькою дійсністю. Ще К, Юнг довів: творчість митця є завжди або аналізом минулого, чи критичною оцінкою теперішнього, або застереженням майбутнього. Раціональна сфера колективного підсвідомого є у кожної людини. Вона недоступна для пересічної» Тому ці люди веселі, дріб'язкові. Вони думають, що усе знають, коли насправді їхні знання поверхові. !м легко живеться, бо критично аналізувати свої вчинки, самозаглиблюватися їм не під силу. Для них понаття честі, обов'язку варті не більше кількох гривнів. Шукати правду й неправду вони не будуть, бо завжди вважають: те, що кажуть, так і має бути. А є люди-борці за справедливість. Ці, у СБОЮ чергу, живуть ради того, щоб принести себе для блага інших. Вони звуться героями. Звично усталена модель природнього явища. Світ тварин теж поділяється на слабких і сильних, на поводирів й стадо, де останні завжди робитимуть, що накажуть перші. У людей-ге роїв надто чутливе серце. Тому не всі з них можуть стати лідерами, Найчастіше герої-то майже завжди жертви, бо покликані рятувати світ від зла. Вони приходять у світ дуже рідко, їх одиниці на тисячі. Це посланці неба. Без них мораль швидше занепала б, і людство уже давно припинило би свою цивілізацію.

 Люди-раціоналізатори вершать історію на землі. Наша цивілізація - то зреалізовані думки «вищих умів суспільства». На землі існує ще й четвертий тип людей - хто може заглянути в майбутнє, попередити про небезпеку теперішнє. То люди за покликанням митці, які зазвичай роблять не те, для чого народжені, бо за це їм кусок хліба ніхто не дасть. Днями просиджуючи в кабінетах, морально виснажують себе, чудово розуміють, що лише ночами можуть робити справу, для якої покликані. Зв'язок між собою й колективним підсвідомим відбувається, з'являється багато відчуттів, думок, сняться незвичні сни, інтуїція загострюється. Така людина завжди балансує між безумством і здоровим глуздом як в очах суспільства, так і для себе. їх можна теж назвати героями. Вони безкорисливі, багато розумово працюють і майже завжди помирають у бідності. Тарас Шевченко, Іван Франко, Василь Стус.... На противагу їм з'являються псевдопророки - чаклуни, гадалки. На кожному кроці афішують про себе, ніколи не відмовляться від легкої наживи, є корисливими, навіть коли допомагають ближнім, хто конкретно звертається до них за допомогою. Божан писав: «Неможливо витворити прекрасне без самопожертви. З тваринки, що стала ізгоєм, колись виросте гарна квітка, висока трава, корисна рослина». Така модель світу цього. Вірніше, вона була такою.

На сьогодні у постмодерний час світ настільки швидко змінюється, що ми навіть не встигаємо цього помітити.

 Почнемо з природи. Ще двадцять років тому назад кожна кішка була матір'ю-героїнею. Зі спогадів сучасників, людей старшого віку, домашня тварина, маючи маленьких котенят, забувала про себе. Увесь свій час працювала для них. Чому сьогодні кішка, народивши п'ятеро котенят, двоє з'їдає, одного зрікається, і тільки, кому пощастило, залишає на виховання? Вона може зникати на цілісінький день. Особлива самопожертва непомітна. І якщо колись кішка під час нападу собаки не боялася кігтями відборонити соїх дитинчат, сьогодні вона просто ховається в закуток.

Те ж відбувається й у світі людей. Психологічні зміни масштабного плану змінюють людську психологію. По- перше, на сьогодні практично ніхто не читає художні твори в повному обсязі. Для учнів вистачає й скороченого варіанта.

З кожним роком видаються хрестоматії, де по хитромудрому стисло написане тільки найважливіше, що необхідне для екзамену. Сучасна людина втратила здатність відчувати красу слова, і що найстрашніше, що цій деградації піддалися не лише люди-натовп, а вся еліта суспільства. Якщо людина втрачає здатність художньо мислити, у неї посилиться раціональне відчуття. Ми підпадаємо під загрозу стати розумними, але бездушними істотами.

Щодня ведемо малорухливий спосіб життя. Лінуємося попрати одіж, вручну вимити посуд, ретельно розбовтати цементовану суміш .... Навіщо робити те, з чим справляється машина? У праці народжується любов, шанобливе ставлення до тих, хто цікавить нас, що особливо хвилює. Одного мудреця запитали, коли б йому провести в житло воду, на що він витратив би вільний зекономлений час. Він відповів: « Пішов би до криниці по воду». Техніка полегшує працю людини, проте неробство робить її в'ялою, пасивною. Роберт Еберхардт, герой роману «Цар Пітекантроп Останній» Бруна Ясенського, польського письменника, сказав такі слова: «Не бійся ворогів - в найгіршому вони можуть тебе вбити.-Не бійся друзів - в найгіршому випадку вони можуть тебе зрадити; Бійся байдужих - вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існує на землі зрада і вбивство».

Техніка стрімко удосконалюється.Японія уже створела модель кібернетичної людини. Невдовзі в будинках стоятиме не машина з мотором, яка виконує функцію прання, а доволі симпатична людина-робот. Світ машин стане такою ж необхідністю, як у минулому бажання вийти на планер, щоб помилуватися природою. Прагнення жити в достатку й легко роблять людину необачною. Невже термінатори, вигадані уявою письменника, стануть реальністю?

Учитель загальноосвітньої школи 1-111 ступенів с.Піщане Камінь-Каширського району Волинської області Приходько Наталія Василівна стверджує, що з ряду двадцяти учнів лише один, рідше двоє можуть висловити свою думку. У дітей на сьогодні порушене мовлення. Мовно-артикуляційний апарат втрачає здатність плавно видавати звуки. Навіть найкращі учні, які прикладають зусилля, не в силі послідовно, спокійно викласти свої думки.

 Бідність мовлення з одного боку й невміння говорити з другого несе суспільству величезну загрозу. Мова, мовлення й мислення нерозривно пов'язані. Це довели мовознавці у дев'ятнадцятому суспільстві. З даного прикладу можна зробити лише один висновок - процес мислення поступово, але стрімко порушується.

Здоров'я в людини 21віку значно погіршилось у психологічному плані й фізіологічному. На думку спеціаліста, доктора Мелвіна Крука із Сіднейського Центру біоенергетики, вірус негативної інформації пов'язаний із геопатогенними зонами, які створюють стабільні вихрові зони негативного впливу на все живе. У таких зонах часто знаходяться цілі міста й області. Катастрофічне збільшення населення не дає можливості вибору. Люди живуть там, де є незаселені місця, не думаючи про те, що на території пересічення ліній сітки створюються потужні негативні вірусні програми. Наші предки, перш ніж оселитися, виконували ряд магічних дій, аби переконатися, що земля, де буде їхня майбутня оселя, не створюватиме віруси негативної інформації.

Деякі чаклуни, маги, знахарі, тобто люди з низькою духовністю й негативною енергетикою, створюють, а в майбутньому ще з більшою потужністю будуть робити цілі блоки вірусів негативної інформації. Це називається «програмним наведенням порчі й наврочень». У залежності від сили мага, віруси будуть функціонувати роками, призводячи до летальних наслідків. Екстрасенси будуть встановлювати, коли, звідки й ким буде завданий енергетичний удар.

Віруси негативної інформації формуються в навколишньому середовищі ще під впливом негативних емоцій і думок як певних груп людей, так і кожної людини окремо: вони викликані образами, злістю, чорною заздрістю та іншими негативними обставинами’вїхньому житті, Суперреклами на телебаченні із дорогими, вишуканими котеджами, престиж на роботі, високооплачувана робота, вишукана розкіш підсвідомо впливатимуть на людину. Тому вона у своєму житті намагатиметься досягнути, що не під силу їй. Реклама виглядатиме цілком правдивою та реальною. Незреалізоване бажання, на думку Божана, породять незадоволення собою, навколишнім світом, а особливо тими людьми, з якими проживатиме.

Отже, людині в майбутньому важче буде стежити за своїми емоціями: образами, злістю та агресією. Мелвін Крук вважає, що, скидаючи на когось негативні програми, людина тут же отримуватиме їх назад в кілька разів сильніші. Суспільство в майбутньому підпаде під загрозу великої ненависті. У світі ядерної цивілізації багато розуму й великих зусиль не потрібно, щоб знищити себе й інших, хоч би й увесь світ.

Унаслідок постійного страху кількість хвороб збільшиться, а від депресії гинутиме більше людей, ніж в ДТП чи на пожежах. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, уже на сьогодні більше половини всіх самогубств у світі здійснюють люди, які страждають від депресії. Причина - неможливість позбутися почуття нестерпної порожнечі, безцільності життя.

Нижчий рівень мислення, гонитва за наживою, втрата радості від праці,постійний страх породжуватимуть внутрішню порожнечу. Людина втратить інтерес ди життя, відчуття повноти буття, і повернути її в світ кольорів і смаків без допомоги лікаря й медикаментів буде неможливо.

На стан здоров'я впливатимуть й особливості харчування. «Вода у пляшках загрожує здоров'ю», «хліб, що шкодить», - як часто можна прочитати у газетах слова подібного змісту. У вчених є різні теорії про те, що провокує появу в здоровому організмі онкологічних клітин. Діякі з них стверджують, що це дія на тканину різних бактеріальних токсинів. З'ївши уражений грибками продукт, ми їмо і продукти їх життєдіяльності. Як доводять науковці, ці токсини можуть спричинити хронічне запалення печінки, яке згодом часто переходить у ракову пухлину. Незбалансоване харчування, нестача в раціоні білків і жирів рослинного походження, малорухливий спосіб життя, відсутність регулярних фізичних навантажень, постійне сидіння на роботі призведуть ДО ПОЯВИ нових хвороб печінки, коли в ній буде накопичуватиметься жир, через що виникатиме запалення. І якщо нічого не робити, клітини організму будуть гинути.

Збільшення раціону харчування скоротять тривалість життя. Американські науковці провели досліди зі щурами. При скороченні раціону тварин на 40 відсотків, вони жили на 30 відсотків довше. Якщо перенести таку відповідність у людський вимір, то йтиметься про 20 додаткових років життя. Дослідники стверджують, що абсолютно в усіх живих організмах існує прямий зв'язок між кількістю їжі та тривалістю життя. Крім того, під час дослідження вчені спостерігали також за мухами дрозофілами та мишами, в яких гени на 60 відсотків співпадають з людськими. Застосування спеціальної дієти та деяких ліків продовжувало тривалість життя і дрозофіл, і мишей.

Смакові якості поліпшують апетит у людини. Переїдання, величезні хімічні добавки, токсичні речовини, генномодифіковані продукти, питна вода з деструктивною кристалічною будовою будуть не леше скорочувати тривалість життя, а ще з більшою силою впливати на психологію людини. Відбуватимуться величезні зміни на генному рівні, у психічному плані.

Прискорений індустріально-споживацький рух уже створює величезну метушню, постійний колообіг, коли зникне спочатку можливість, а потім І потреба зупинитися, помітити красу свою й навколо себе. Усе підпорядковуватиметься потребі, духовність повільно, але упевнено й настирливо зникатиме.

 Освіта намагається пришвидшити темп комп'ютеризації. Реальний світ з безпосереднім спілкуванням втрачає свою вагу, а натомість ілюзія стає пріоритетом нашої свідомості. Часті випадки смерті, чимало невиліковних хвороб стануть іде однією причиною зміни людської свідомості. З'явиться багато хвороб від ... гарного одягу. Учені дослідили, що велика кількість синтетичних волокон і матеріалів навколо стала причиною багатьох серйозних захворювань: алергії, порушення обміну речовин, запалення дихальних шляхів та шкіри.. Кожна клітина організму сприймає мікрохвилі, які випромінює кожна молекула речовини. Синтетичні матеріали порушують природний енергетичний обмін людини з накколишньою природою. Вони таким чином позбавляють організм підживленню та сили. Надмірна втома пояснюватиметься втратою зв'язку з навколишнім світом. Наслідки будуть вражаючими. Збільшиться ризик серцево-сулидинних паталогій.

Отже, психологія майбутнього настільки кардинально зміниться, що навіть люди початку 21століття через кілька десятків років видаватимуться первісними у порівнянні зі сучасниками.

Перша наукова праця зі створення м'яса в лабораторних умовах була профінансована НАСА. Вчені вивчили виготовлене в пробірці м'ясо, щоб переконатися, що його можуть вживати космонавти, перебуваючи в космосі. Відтоді минуло 10 років і відтоді вчені всіляко популяризують цей спосіб вирощування м'яса, як екологічно чистий.

Нещодавно дослідження Оксофордського університету виявили, що вирощування м'яса в лабораторіях допоможе зменшити викиди парникових газів, затрати енергії і води. На відмінну від традиційної системи розведення тварин. Крім того вчені можуть знизити вміст жиру в такому м'ясі і збільшити вміст поживних речовин.

Науковці розуміють, що ідею стврення м'яса із пробірки людям важко зрозуміти, тому, що раніше нічого подібного не існувало

Деякі представники харчової промисловості вважаюьб, що вирощування водоростей на фермах може стати найбільшою індустрією сільського господарства. Цей продукт давно являється одним із ключових у ряді країн Азії. В деяких з них, наприклад у Японії, існують великі господарства, де культивують водорості.

У Вєликоюританії подібних великомасштабних комерційних ферм поки немає. Хоча аналогічні господарства можуть легко працювати у Великобританії, причому з великим успіхом. Адже водорості ростуть із феноменальною швидкістю. Це найбільш швидкоростуча рослина не Землі.

Як і комахи, водорості можуть з'явитися в нашому раціоні без нашого відома. Наприклад, вчені із Шеффілдського університету використали гранули водоростей для зміни солі в хлібі і напівфабрикатів.

 Ці гранули дуже ароматичні, але при цьому в них міститься мало солі, яка вважається однією із причин високого артеріального тиску, інсульту і ранніх смертей. Вчені допускають. Що гранули можуть бути використані для заміни солі в супермаркеті у готових стравах, сосисках і навіть сирах.

Враховуючи, що у світі існує близько 10 тисяч вйдів водоростей, смак кожного виду може дуже сильно змінюватися.